Administratorem Pana/i Danych jest Publiczne Przedszkole nr 3 z Oddziałem Integracyjnym w Oleśnie ,,Bajkowa Trójeczka" ul. Sądowa 5, 46-300 Olesno e-mail: pds3@olesno.pl. Dane kontaktowe IOD: Urszula Jeziorowska e -mail: iod.ppnr3olesno@grupaformat.pl

Zmiana zasad rekrutacji do przedszkola

Zmiana zasad rekrutacji do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych

oraz do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych,

dla których organem prowadzącym jest Gmina Olesno

Wnioski o przyjęcie do publicznego przedszkola, oddziału przedszkolnego w publicznej szkole podstawowej oraz klas pierwszych publicznych szkół podstawowych przyjmowane będą w okresie od 30 marca 2020 r. do 07 kwietnia 2020 r.

Składając wniosek o przyjęcie do przedszkola lub klasy pierwszej publicznej szkoły podstawowej, rodzice mogą skorzystać z dwóch sposobów:

1. Wysłanie skanu wniosku i pozostałych dokumentów drogą mailową na adres wybranej placówki (dopuszczalna jest fotografia dokumentów).
    Adresy mailowe wszystkich placówek podległych Gminie Olesno zostały zamieszczone poniżej.
  2. Dostarczenie dokumentów w wersji papierowej do wybranej placówki (przy zachowaniu zaostrzonych reguł sanitarnych w placówce zostanie wyznaczone miejsce, gdzie będzie można składać dokumenty – skrzynka do wrzucania dokumentacji związanej z postępowaniem rekrutacyjnym).

W przypadku rekrutacji do przedszkoli prosimy o składanie wniosku tylko do przedszkola pierwszego wyboru. W przypadku skorzystania z prawa składania wniosku do więcej niż jednej placówki, prosimy o wskazanie we wniosku przedszkoli, w kolejności od najbardziej do najmniej preferowanych. W sytuacji, gdy zabraknie miejsca w przedszkolu pierwszego wyboru, Dyrektor danej placówki jest zobowiązany przekazać wniosek do przedszkola drugiego i/lub trzeciego wyboru wskazanego przez rodzica.

• Wniosek o przyjęcie do publicznego przedszkola/oddziału przedszkolnego wraz z oświadczeniem,
  • Dokumenty związane z rekrutacją do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych dostępne są na stronach internetowych placówek.

W celu ograniczenia niebezpieczeństwa zarażenia się koronawirusem COVID19 zachęcamy do skorzystania z rekrutacji elektronicznej. Po ustaniu zagrożenia będzie możliwe uzupełnienie dokumentacji w postaci papierowej. Takie rozwiązanie pozwoli z jednej strony na uniknięcie przez rodziców dziecka wychodzenia z domu w celu dostarczenia dokumentów,    z drugiej zaś nie będzie wymagało kontaktu z pracownikami przedszkola/szkoły.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt elektroniczny lub telefoniczny z daną placówką.

Przedszkola:

Szkoły: