02.04 - Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.
Dzień ustanowiony został przez przedstawicieli państw członkowskich Organizacji Narodów Zjednoczonych 21 stycznia 2008 roku. Jego głównym przesłaniem jest podnoszenie świadomości społeczeństwa o problemach osób zmagających się z tym schorzeniem. A czym jest autyzm? To zaburzenie rozwojowe związane z nieprawidłową pracą mózgu. Osoby dotknięte autyzmem mają problemy z komunikacją,
postrzeganiem świata czy prawidłowym rozumieniem relacji społecznych. My, jako społeczeństwo, musimy sobie uświadomić, iż nie jest to ani lepsze, ani gorsze spojrzenie na świat. Jest po prostu inne.
Symbolem solidarności z „autystami” jest kolor niebieski. Najnowszym symbolem autyzmu jest tęczowy znak nieskończoności, który podkreśla różnorodność spektrum autyzmu i wskazuje na podejście w nowym ujęciu – neuroróżnorodności. W dniu 2 kwietnia każdy może wyrazić swą solidarność z osobami z autyzmem poprzez np. nałożenie ubrania w kolorze niebieskim, bądź dodanie niebieskiej żarówki lub puzzla do swego profilu na facebook’u lub strony www.

Bądźmy w tym dniu razem!

W tym roku w naszym przedszkolu dzień solidarności z autystami obchodzimy 03.04. Zachęcamy do ubrania czegoś niebieskiego!

Data dodania: 2024-04-01 16:03:19
Data edycji: 2024-04-02 16:55:12